Blog

Szanse i zagrożenia w edukacji zdalnej Jak nie wykluczać?
Polska szkoła z dnia na dzień stanęła w obliczu nowych wyzwań organizacyjnych, dydaktycznych i wychowawczych. Z dnia na dzień stała się instytucją działającą w nowych warunkach, bez jakiegokolwiek wcześniejszego przygotowania. Jedynie niewielki odsetek szkół mógł wykorzystać wcześniej stosowane rozwiązania, dotyczące wspomagania kształcenia uczniów z użyciem aplikacji elektronicznych. Ci nieliczni szczęśliwcy mogli stosunkowo szybko zorganizować nauczanie zdalne.
Ciekawa publikacja o edukacji w czasach pandemii
Dzisiaj na naszym blogu polecamy ciekawą publikację pod redakcją prof. dr hab. Jacka Pyżalskiego o edukacji w czasach pandemii.
Nowy spot, stare problemy
Znana PR-owa zasada mówi: "Nieważne jak mówią, ważne, aby nie przekręcili nazwy" Wydaje się, że w tym przypadku bardzo się to sprawdza.
Dzień dobry wrześniu!
Stało się. Wracamy do szkoły. Dzisiaj piszemy o lękach i niepokojach, ale także o szansie, którą daje nam czas pandemii.
Najpierw trzeba chcieć #dogadani
Oczywiście, że tak.  Każdy przecież o tym wie, że skuteczne działanie, opiera się na naszym zaangażowaniu i determinacji. Tak jest w edukacji, biznesie, tak jest także w komunikacji. Chociaż, być może dla wielu komunikacja jest pewnego rodzaju zaskoczeniem. A jednak…