W dniu 14 grudnia 2022 w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu "W obronie chrześcijan" Sejm nie zgodził się na jego odrzucenie. Jak informuje na swoich stronach gazetaprawna.pl podczas pierwszego czytania pełnomocnik komitetu inicjatywy ustawodawczej Mateusz Wagemann mówił, że projekt "zakłada przepisy chroniące wolność religijną wobec wszystkich kościołów i związków wyznaniowych legalnie funkcjonujących w Polsce, nie jest to projekt o charakterze dyskryminującym". Dodał, że "państwo ma obowiązek zapewnić, aby wspólnoty religijne i ich członkowie mogli w spokoju korzystać z gwarantowanych praw i wolności" i "muszą istnieć instrumenty", które tę wolność chronią.
W dniu 04.10.2022 nastąpiło złożenie obywatelskiego projektu przepisów w obronie chrześcijan. Pod projektem podpisało się ponad 400.000 osób. Proponowane zmiany przepisów mają gwarantować realną ochronę wolności sumienia. Projekt ma na celu zwiększenie odpowiedzialności karnej za profanacje, czy zakłócanie obrzędów religijnych.
W całej Polsce trwa akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem zmian w Kodeksie Karnym.
Proponowane zmiany przepisów mają gwarantować realną ochronę wolności sumienia. Projekt ma na celu zwiększenie odpowiedzialności karnej za profanacje, czy zakłócanie obrzędów religijnych. W Tarnowie do akcji zbierania i propagowania tej inicjatywy włączyło się stowarzyszenie Tarnów Pierwsze Niepodległe. Czlonkowie i sympatyce przeprowadzili akcję zbiórki podpisów. Zachęcamy i wspieramy!
Zapraszamy Państwa do wysłuchania kolejnych siedmiu audycji, które będą emitowane w Radiu Profeto oraz na naszej stronie w zakładce: audio. Tym razem redaktor prowadząca Ewelina Zamojska zaprasza do tematu związanego z chrystianofobią. Zapraszamy do wysłuchania!
Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia zdecydował o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu tymczasowego wobec mężczyzny podejrzanego o zniszczenie elewacji kościoła św. Krzyża w Warszawie. Areszt tymczasowy został zastosowany ze względu na zniszczenie elewacji kościoła m.in. napisam: "świeckie państwo" czy "PiS won". Jak podaje jednak organizacja Szpila, sąd w uzasadnieniu decyzji wskazał, że środek zapobiegawczy mógł być zastosowany, ponieważ doszło do zniszczeń na znaczną kwotę, ale zasugerowano także, że mogło zostać popełnione przestępstwo z art. 196 Kodeksu karnego, czyli obraza uczuć religijnych.