Konferencje 2023

Konferencja: "Mury zamiast mostów" 06.06.2023
6 czerwca 2023 r. w sali audiowizualnej Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu miała miejsce konferencja pt. “Mosty zamiast murów…”. Organizatorami wydarzenia byli Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski, Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Mielcu oraz Fundacja Alegoria z Tarnowa. Uczestnikami konferencji byli dyrektorzy i nauczyciele szkół oraz przedszkoli prowadzonych przez Gminę Miejską Mielec. Pierwszy wykład „Nie zależy mi… o sensie działań dzieci i młodzieży” wygłosił dr Wacław Srebro – psycholog, nauczyciel akademicki. Kolejnym prelegentem była Monika Chochla – psycholożka, coach i terapeutka, która swoje wystąpienie zatytułowała „Mam już dość… o odnajdywaniu sensu w trudnościach”. W spotkaniu wzięli także udział Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski, Naczelnik Wydziału Edukacji Mirosław Kapinos oraz Kierownik Biura ds. Przedszkoli Patrycja Mądry.
Konferencja online: Jak się kłócić? Jak się godzić? Czyli o tym, jak budować bliskie i stabilne związki? 08.05.2023
To była wyjątkowa konferencja w temacie dbania o relacje w związku. Badania Gottmana pokazują, że pary za późno szukają pomocy w związku, np. w gabinecie psychoterapeuty. Często dopiero wtedy, gdy związek jest już trudno uratować. Czy można tego uniknąć?
Konferencja online “Bliżej siebie, bliżej innych - jak zatroszczyć się o potrzeby swoje i innych?” 13.03.2023
Zakres tematyczny konferencji dotyczył informacji dotyczącej tego czym jest Porozumienie bez Przemocy (NVC) i jak może nas wesprzeć w relacjach ze sobą i innymi. Jak istotne jest dbanie o swoje potrzeby i jak rozpoznać potrzeby za (trudnymi) słowami i zachowaniami a także jak rozmawiać o tym, co dla nas trudne w sposób, który nas do siebie przybliża. Uczestnicy konferencji mogli odkryć jak ważna, w sytuacji natłoku i zdenerwowania, jest umiejętność zatrzymania się i kontaktu ze sobą oraz jak empatia dla siebie i innych może zmieniać nasze relacje,
Konferencja online: "Kiedy on wreszcie zrozumie... Nastolatek, rodzice i inni 13.02.2023
Niezwykła konferencja o życiu z nastolatkiem, ponieważ jak sami Państwo wiedzą życie z nastolatkiem przypomina często jazdę rollercoasterem – nigdy nie wiadomo czego można się spodziewać. Można mieć przekonanie, że tych kilka burzliwych lat nie da się wpisać w żaden schemat ani algorytm postępowania. A jednak… istnieją pewne wspólne cechy dla wszystkich nastolatków, a także metody oraz techniki wychowawcze, dzięki którym, życie pod jednym dachem z nastolatkiem stanie się prostsze.