Głównym tematem konfeencji była szeroko rozumiana empatia, która w pracy nauczyciela jest niezwykle ważna. Swoje wykłady przedstawiły: Ewa Tyralik-Kulpa "Jak z pomocą empatii budować autorytet oparty na zaufaniu i stawiać granice - skrzynka z komunikacyjnymi narzędziami" oraz Anna Szulc "Empatia jako narzędzie budowania relacji z uczniami i rodzicami oraz autorytetu opartego na zaufaniu i współpracy".
W trakcie live’a zostały przedstawione dwa tematy:
➡ “Rodzi się dziecko.... o tym jak sposób przychodzenia na świat może budować dalsze życie dziecka”
➡ “Rodzi się dziecko i rodzi się rodzic.... czy potrafimy zaufać naszemu instynktowi rodzicielskiemu i jak nauczyć się go słuchać?”.
W dniu 24 maja odbyła się konferencja w trakcie której uczestnicy zastanawiali się na problemem konfliktu w różnych środowiskach: domowym, szkolnym, społecznym. Podczas spotkania zostały zaprezentowane podstawowe treści związane z szeroko pojętym konfliktem a także z mechanizmami generującymi i rozwijającymi konflikt. Ważnym aspektem było także, popatrzenie na konflikt z perspektywy neurobiologii. Konferencję poprowadzili Beata Moczkowska ska oraz Tomasz Bagiński.
Podczas 2-godzinnej konferencji prowadzące: Sylwia Anderson - Hanney oraz Anna Moszko - Wawer zaprezentowały wyniki najnowszych badań, podczas których badacze obserwowali dzieci przez całe ich dzieciństwo, a potem sprawdzali, na jakich ludzi wyrosły dzieci w zależności od tego, jakimi metodami były wychowywane.
Zostały również zaprezentowane proste, skuteczne narzędzia i techniki wychowawcze dla rodziców i nauczycieli, które, opierając się na szacunku i empatii, będą wspierały rozwój samodyscypliny, odpowiedzialności i samodzielności w Twoich dzieci.