Podcasty

Współczesne odczytanie idei braterstwa jako szansa na budowanie społeczeństwa niewykluczającego.
Czym jest braterstwo społeczne, które może być fundamentem wprowadzenia idei społeczeństwa niewykluczającego? Czy mamy odpowiednie narzędzia, aby budować społeczną kulturę bliskości i solidarności miedzyludzkiej? Zapraszamy Państwa do wysłuchania kolejnego odcinku z cyklu busolowych podcastów: "wyznaczyć drogę nowej nadziei" przygotowanego przez Magdalenę Figas - nauczycielkę i wychowawcą a także propagatorkę idee społecznej odpowiedzialności za miejsce.
Świadectwo rodziny Ulmów przykładem braterstwa i przyjaźni społecznej w czasach wojennej pogardy.
Śmierć Józefa i Wiktorii Ulmów stała się niezwykłym świadectwem współczesnego braterstwa i przyjaźń społecznej w czasach głębokiej pogardy dla człowieka. Czym kierowali się Ulmowie? Jakie wartości wyznawali i co było dla nich ważne o tym w kolejnym odcinku podcastu przygotowanego przez Magdaleną Figas. Zachęcamy również Państwa do komentowania naszej rozmowy i dzielenie się własnymi opiniami dotyczącymi omawianej tematyki.
Wyznaczyć Drogę Nowej Nadziei, czyli jak przywrócić swojemu życiu cele
W jaki sposób odzyskać radość i sens naszego życia? Co to znaczy odkryć drogę nowej nadziei opartej na świadomości własnych talentów? O tym wszystkim dowiedzą się Państwo w naszym busolowych podkaście przygotowanym przez Magdalenę Figas propagatorki idei społecznej odpowiedzialności za miejsce (CRP) Zapraszam do wysłuchania i podzielenia się z nami swoimi opiniami i wnioskami a może także własnym doświadczeniem odkrywania w swoim zyciu drogi nowej nadziei.
#5 Budujemy Szkolne Akademie Rodzica (SARsy)
Szkolne Akademie Rodzica, czyli miejsce twórczego rozwijania kompetencji rodzicielskich czy to szansa na lepsze zrozumienie swojego dziecka i zaproszenie do współpracy na linii nauczyciel/szkoła rodzic?
#4 Dialogi wychowawcze: Znudzony nastolatek, czyli dlaczego nauka i pobyt w szkole nie cieszy?
Nuda. Nudne to wszystko, czyli zastanowimy się dlaczego współczesny nastolatek jest znudzony i nie chce mu się podejmować nowych działań?