Festiwal filmowy VITAE VALOR - Oblicza relacji

Inauguracja XII edycji Festiwalu Filmowego Vitae Valor "Oblicza relacji"
Rozpoczął się festiwal! Uroczysta inauguracja odbyła się w Centrum Sztuki Mościce w piątek 4 listopada o godzinie 18.00.W programie spotkania znalazły się piękne piosenki filmowe w wykonaniu młodej tarnowskiej wokalistki Leny Stochmal. Odbył się również wykład inauguracyjny, który poprowadziładr Joanna Jurga - specjalny gość festiwalu.
Inauguracyjne spotkanie z okazji rozpoczęcia XII Edycji Festiwalu VITAE VALOR
Już 4 listopada o godz. 18:00 w Centrum Sztuki Mościce rozpocznie się kolejna edycja Festiwalu Filomowego Vitae Valor "Oblicza relacji". W programie spotkania znajdą się piękne piosenki filmowe w wykonaniu młodej tarnowskiej wokalistki Leny Stochmal oraz wykład inauguracyjny, który poprowadzi dr Joanna Jurga - specjalny gość festiwalu. Dr Jurga jest międzynarodowym ekspertem w projektowaniu przestrzeni i architektury wnętrz, które w nieoczywisty sposób wpływają na życie człowieka i jego relacje z innymi. Po wykładzie będzie można wziąć udział w spotkaniu z dr Jurgą na Antresoli o godz. 19.30 i kontynuować rozmowę na temat tego jak przestrzenie i architektura oddziałują na nasze codzienne życie.
Młodzieżówa gra miejska "3P" Protest Przeciwko Podziałom
W środę odbyło się wydarzenie towarzyszące FF Vitae Valor do którego została zaproszona młodzież z tarnowskich szkół. "3P" to Protest Przeciwko Podziałom. Jest to akcja - gra dla wszystkich, którzy chcą pomimo różnic nawiązywać wzajemną współpracę i się zjednoczyć. Skończyć z podziałami i nienawiścią. Tylko dzięki zgodzie i dobrym relacjom możemy osiągnąć wiele wspaniałych rzeczy oraz zbudować coś wyjątkowego. Zamiast się kłócić warto zadbać o to co nas łączy i doceniać indywidualność własną oraz innych. Każdy z Nas jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Możemy wzajemnie się od siebie uczyć i odkrywać nowe horyzonty. Zamiast wzajemnie się krytykować - wyjaśnia wolontariuszka festiwalu Gabriela Chłopek.
Konferencja prasowa przed FF Vitae Valor 26.10.2022
W środę o godz. 10:00 odbyła się konferencja prasowa przed FF Vitae Valor.Festiwal rozpocznie się w piątek 4 listopada w sali widowiskowej Centrum Sztuki Mościce o godz. 18.00. Głównym tematem festiwalowych filmów i spotkań będą "OBLICZA RELACJI" a w programie festiwalu przewidziano 7 Filmów, 7 Gości, 3 Spotkania Autorskie, 3 Debaty, 2 Warsztaty, 1 Koncert muzyczny i 1 Spektakl Akrobatyczno-Taneczny. Na konferencji prasowej obecni byli: Anna Chmura - Dyrektor Centrum Sztuki Mościce, Marcin Lewandowski - Prezes Fundacji ALEGORIA - głównego organizatora festiwalu, Dariusz Snopkowski - Dyrektor Festiwalu VITAE VALOR, Bernadetta Cich - Kurator Programowy Festiwalu.
XII edycja Festiwalu Filmowego Vitae Valor "Oblicza relacji"
W listopadzie tego roku, rusza kolejna XII edycja Festiwalu Filmowego Vitae Valor. Tegorocznym hasłem stały się Oblicza relacji. Będą one Nam towarzyszyć, przez wszystkie dni filmowego wydarzenia w Tarnowie. Jako organizatorzy proponujemy Państwu wspólne odkrywanie a zarazem poszukiwanie takich relacji, które stanowią nieoczywisty związek. Nie tworzą prostej definicji. Nie próbują tłumaczyć się i przekonywać do swoich racji. One po prostu są a My – odbiorcy musimy/chcemy je zauważyć. Zatem jako organizatorzy festiwalu, chcemy mówić o relacjach, które dla wielu z Nas są nieoczywiste, przykryte wieloma trudnościami, zagadkami. Bywa, że stanowią tajemnicę tych, którzy je tworzą. To w końcu, takie relacje, które wprawiają w zdumienie - samym faktem istnienia, pojawienia się. Jaki powinniśmy się wobec nich zachować? Jak je zrozumieć? Jak towarzyszyć tym, którzy tworzą nieoczywiste relacje? A może to My sami jesteśmy twórcami takich związków – niezrozumiałych dla innych. Zapraszamy Państwa do stawiania pytań, do wspólnego poszukiwania na nie odpowiedzi oraz do tworzenia środowiska ludzi nowej kultury, które nie boi się konfrontacji z niełatwymi tematami obecnymi w naszej przestrzeni społecznej. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej: https://vvfestival.pl/ oraz w naszych social mediach.