Treść konferencji zwraca szczególną uwagę na rolę i zaangażowanie osób świeckich w Kościele. Podczas jej trwania uczestnicy mogli wysłuchać dwóch wykładów: prof. Teresa Grabińska : Odpowiedzialność za Kościół - apostolstwo świeckich na podstawie życia bł. Natalii Tułasiewicz, patronki nauczycieli. Prelegentka skupiła się w swoim wystąpieniu na doświadczeniu moralności w świecie i odkrywaniu sensu życia a także roli szczęścia w pokonywaniu trudności i doskonaleniu się; szczęście rozpatrywane jako źródło procesu tworzenia i obcowania ze sztuką. Drugi wykład został zaprezentowany przez ks. Łukasz Niepsuj: Zaufanie jako podstawa budowania relacji między strukturami kościelnymi i świeckimi. W swoim wystąpieniu prelegent zwrócił uwagę na potrzeby świeckich, którzy są obecni w Kościele a także można było usłyszeć o zaufaniu jako fundamencie relacji oraz roli świeckich w budowaniu relacji ze strukturami Kościoła.
W dniu 13 czerwca odbyła się konferencja poświęcona komunikacji w rodzinie oraz wśród tych z którymi chcemy spędzić tegoroczne wakacje. Prowadzące: Monika Kaczkowska oraz Gabriela Kuca porozmawiały o tym, jak w sposób wartościowy i relacyjny spędzić czas wakacji i urlopu. Podzieliły się również cennymi uwagami oraz praktycznymi wskazówkami, jak tego dokonać.
Trudno z Tobą wytrzymać...Jak uniknąć pułapek i zbudować udany związek? To konferencja, która wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród osób, które dbają lub chciałyby bardziej dbać o swoje relacje z bliskimi. Swoje wystąpienia na konferencji miały: Marita Woźny „Lęk przed bliskością” oraz Elżbieta Cwynar Budzińska, która przedstawiła wykład: "Naukowa recepta na udany związek - co różni szczęśliwe związki od tych, które się rozstają?"
To już kolejny przystanek komunikacyjny - tym razem porozmawialiśmy z ekspertkami o poczuciu własnej wartości, zarówno u dzieci, jak i dorosłych. W dniu 7 marca odbyła się bowiem konferencja online: Poczucie własnej wartości - o co właściwie tyle hałasu? Prelegentkami były: Monika Chochla - psycholożka, trenerka kompetencji miękkich, terapeutka Racjonalnej Terapii Zachowania.Od 10 lat jako trener i coach wspieram rozwój takich kompetencji jak: komunikacja, efektywna współpraca w zespole, praca z krytykiem wewnętrznym, rozwój samoświadomości własnej i zaufanie w związku. Natomiast tematykę związaną z wspieraniem poczucia własnej wartości u dzieci przedstawiła Anna Cmokowicz - Pedagog, absolwentka Psychologii dzieci, młodzieży i rodziny na Collegium Humanum, trenerka Fundacji Familylab, założonej przez duńskiego pedagoga Jespera Juula.
Od wielu lat zdobywa wiedzę i podnosi swoje kompetencje uczestnicząc
w szkoleniach, kursach i wykładach o tematyce psychologicznej. Prowadząc bloga i stronę www.rodzinasobieradzi.pl, wspiera dorosłych w budowaniu wartościowych relacji oraz inspiruje do odnajdywania swojej drogi w rodzicielstwie. Pomaga spojrzeć z dystansem, usłyszeć siebie i drugiego człowieka.