Aktualności

Projektowe spotkanie w Fundacji Alegoria
W środę miało miejsce podsumowanie pracy w projekcie Busola oraz opracowanie kalendarza na kolejne miesiące. Jak podkreśliła Marta Łazarczyk, cieszy fakt, że tak wiele osób mimo pandemii uczestniczy w różnych warsztatach i konferencji, które organizowane są właśnie w projekcie Busol@. - To ważne, że działamy, wykorzystujemy nowe technologie i propagujemy nasze busolowe hasła.
Projekcja filmu i spotkanie z reżyserem, aktorem Marcinem Kwaśnym
W piątek 17 grudnia w Fundacji Alegoria odbyła się projekcja filmu "Spowiedź". Spotkanie z reżyserem poprowadził Michał Legan. Razem z Marcinem, znanym aktorem, porozmawialiśmy właśnie o wolności duchowej a także o tym, czy łatwo jest podejmować taką tematykę we współczesnym kinie.
Alegendarz, czyli zimowy rozkład jazdy - środa 22 grudnia godz. 19:00 /FB Alegoria
Dzisiaj o godz. 19:00 zapraszamy na live'a na FB/Alegorii. Marta Łazarczyk oraz Marcin Lewandowski opowiedzą co ich będzie inspirować tej zimy i jakie plany ma Fundacja na ten czas! Zapraszamy.
Gala zakończenia XI edycji Festiwalu Filmowego Vitae Valor
W niedzielę odbyła się gala finałowa Festiwalu Filmowego Vitae Valor a jury konkursu recenzenckiego ogłosiło zwycięzców. III miejsce – Klaudia Madeja za recenzję filmu Eter II miejsce – Joanna Krużel za recenzję filmu The Circle – Krąg I miejsce – Wioletta Żółtak za recenzję filmu Wszystko za życie Uzasadnienie: Za głębię spojrzenia, wrażliwość na dzieło filmowe, przenikliwość odczytań, szeroki horyzont myśli, świetny warsztat stylistyczny. Pełna treść: https://vvfestival.pl/konkurs-recenzencki-werdykt-jury/
Rozpoczęcie Festiwalu Filmowego Vitae Valor "Wartość Życia"
W niedzielę w przestrzeniach Centrum Sztuki Mościce odbyła się uroczysta gala rozpoczynająca festiwal. Galę poprowadzili wspólnie Bernadetta Cich oraz prezes fundacji Alegoria Marcin Lewandowski. Wykład inauguracyjny wygłosił dr Łukasz Lamża. Tematem było zagadnienie kosmosu jako oststniego bastionu wolności. Galę uświętnił również koncert utalentowanej młodej artystki Aleksandry Nizio. Artyska zaśpiewała utwory, które swoją tematyką wpisują się w hasło tegorocznej edycji festiwalu, czyli oblicza wolności.