Aktualności

Publiczność tylko wirtualnie! Festiwal Filmowy Vitae Valor tylko online
W związku z pandemią COVID-19 oraz nowymi obostrzeniami sanitarnymi organizatorzy całość festiwalu przenoszą do Internetu. Wydarzenia festiwalu dostępne są wyłącznie online po wcześniejszej rejestracji na stronie internetowej festiwalu. Tam również dostępny jest program i materiały. Zachęcamy również do odwiedzenia i korzystania z mediów społecznościowych festiwalu. Do zobaczenia online!
W grudniu warsztat: Jak wykorzystywać swoje mocne strony w sytuacji trudnej, stresowej?
Tematem tego warsztatu będą sytuacje trudne z którymi możemy się spotkać zarówno w domu jak również w środowisku pracy. Jak zatem wykorzystać swoje mocne strony w takiej sytuacji? Często w czasie konfliktu myślimy o swoich racjach, skupiamy się na emocjach a nie wykorzystujemy swoich talentów i umiejętności, by go zażegnać, dotrzeć do satysfakcjonującego obie strony rozwiązania. Jak zatem odkryć w sobie siłę do skonfrontowania się z sytuacją problemową? - o tym opowie prowadząca warsztat Agnieszka Poliwka - Jeż.
Młodzież stawia na dialog społeczny
W najbliższy piątek 20 listopada 2020r. o godz. 19:00 dojdzie do spotkania przedstawicieli liderów tarnowskich ugrupowań i stowarzyszeń. Będzie to spotkanie bez precedensu - u podstaw którego leży chęć rozmowy, wymiany poglądów oraz wspólnego budowania kultury dialogu opartej na wysłuchaniu i poszanowaniu głosu innego.
Dr Tomasz Rożek z wykładem inaugurującym Festiwal Filmowego VITAE VALOR - "Oblicza konfliktu"
"Konflikt w nauce" to tył wykładu dr Tomasza Rożka, który rozpocznie tegoroczną edycję festiwalu.
Webinar: Jak gadać, żeby się dogadać? O (czasem) trudnej komunikacji nauczyciel i rodzic
Spotkanie odbędzie się 26 listopada 2020r. w godz. 17:00 - 18:30, skierowane jest ono do rodziców i nauczycieli, którzy niejednokrotnie (mimo, że każdemu z nich chodzi o dobro dziecka) konfrontują się w swoich racjach.