Aktualności

Na rodzicielskim szlaku. Rodzina w relacji, czyli live z psycholożką na FB
Co wspiera nas na rodzicielskiej drodze? Jak zadbać o własne zasoby emocjonalne?Jak wzmacniać uważność na swoje potrzeby? Jak być autentycznym przewodnikiem dla swojego dziecka? Na te pytania z pewnością odpowie Iwona Wróbel-Przebięda psycholog, pedagog, terapeutka środowiskowa, która w dniu 15 maja o godz. 16:00 na fanpage Fundacji Alegoriia poprowadzi specjalnego livea. Na rodzicielskim szlaku” to opowieść o rodzicielstwie przeżywanym z perspektywy wspólnej drogi. Iwona Wrobel - Przebięda zapraszado posłuchania jak wygląda je codzienne towarzyszenie dzieciom i jak sobie radzi w różnych rodzicielskich sytuacjach.
Konferencja: "Konflikt - uciekać, walczyć czy podjąć dialog?"
W dniu 24 maja zapraszamy na 2-godzinną konferencję (18.00-20.00), w trakcie której pochylimy się nad problemem konfliktu w różnych środowiskach: domowym, szkolnym, społecznym. Podczas spotkania uczestnicy zapoznają się z podstawowymi treściami związanymi z szeroko pojętym konflktem a także z mechanizmami generującymi i rozwijającymi konflikt. Ważnym aspektem bedzie także, popatrzenie na konflikt z perspektywy neurobiologii. Konferencję poprowadzą Beata Moczkowska oraz Tomasz Bagiński.
Polecamy: Konkurs na plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji
Aby uświetnić obchody Międzynarodowego Dnia Mediacji i Tygodnia Mediacji, przypadające w październiku, Ministerstwo Sprawiedliwości zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie na plakat promujący mediację - alternatywny do procesu sądowego sposób rozwiązywania sporów. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Ma pomóc w upowszechnieniu wiedzy na temat mediacji i zachęcić do korzystania z niej. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu plakatu promującego mediację – jedną z metod polubownego rozwiązywania sporu.
Warsztaty online: Rodzicielstwo z pozytywną dyscypliną
Po konferencji o pozytywnej dyscyplinie, pora na zdobywanie kolejnych umiejętności, tym razem w formie warsztatowej. Warsztaty poprowadzi Anna Moszko-Wawer, trenerka, coach kryzysowy, Edukatorka Rodziców i Wczesnego Dzieciństwa, absolwentka psychologii rozwoju i Studium Pedagogicznego, autorka programów szkoleniowych w zakresie budowania odporności psychicznej i psychologii rodzicielstwa.
Zaproszenie na warsztaty: pozytywna dyscyplina w szkole i przedszkolu
Tym razem warsztaty skierowane do nauczycieli, którzy pragną poznać w praktyce tajniki pozytywnej dyscypliny. Warsztaty poprowadzi Sylwia Anderson-Hanney: prekursorka i trenerka Pozytywnej Dyscypliny, pełni funkcję international advisor z ramienia światowej organizacji Positive Discipline Association, odpowiadając za wdrażanie PD w Polsce. Z wykształcenia pedagog, coach i profilaktyk społeczny. Wspiera rodziny i nauczycieli w całej Polsce w rozwoju kompetencji wychowawczych i wdrażaniu spójnych systemów w placówkach edukacyjnych opartych na wzajemnym szacunku i współpracy.