Verbi Valor

Verbi Valor Inspiratorium: "Pozytywna dyscyplina w szkole i pzredszkolu" 17.05.2021
Sylwia Anderson - Hanney popularyzuje w naszym kraju zasady pozytywnej dyscypliny. Poprowadziła ona kolejny już warsztat z tej metody, który świetnie sprawdzi się zarówno w szkole jak i pzredszkolu. Pozytywna dyscyplina jest zmianą myśłenia w sposobie podejścia do dziecka/ucznia w którym empatia łączy się z konsekwencją i wymaganiem.
Verbi Valor Inspiratorium: "Pozytywna dyscyplina w szkole i przedszkolu" 10.05. 2021
Kolejne warszaty z nową metodą pracy z dziećmi zarówno w szkole jak i pzredszkolu a także na rodzicielskim szlaku. W podróż po praktycznej stronie pozytywnej dyscypliny zabarała uczestników popularyzatorka tej metody w Polsce Sylwia Anderson - Hanney.
Verbi Valor Inspiratorium: "Rodzicielstwo z pozytywną dyscypliną" 05.05.2021
Wychowanie dzieci to bardzo trudny a zarazem odpowiedzialny proces, do którego rodzice powinni się przygotować. Co więcej trzeba mieć także spójny pomysł na ten proces. Jednym z takich pomysłów, które można wdrożyć w rodzinie jest właśnie pozytywna dyscyplina. Właśnie z niej odbył się warsztat dla rodziców. Poprowadziło go Anna Moszko-Wawer - trenerka, coach kryzysowy, Edukatorka Rodziców i Wczesnego Dzieciństwa, absolwentka psychologii rozwoju i Studium Pedagogicznego, autorka programów szkoleniowych w zakresie budowania odporności psychicznej i psychologii rodzicielstwa; prywatnie żona i mama trzech urwisów.
Verbi Valor Inspiratorium: 26.04.2021 "Pozytywna dyscyplina w szkole i przedszkolu" cz. 2
Kolejne spotkanie z Sylwią Anderson - Hanney w ramach warsztatów z pozytywnej dyscypliny. Prowadząca warsztat podkreśłiła znaczenie komunikacji opartej na emaptii a także zachęciła wszystkich uczestników do otwartości w praktycznym stosowaniu narzędzi pozytywnej dycypliny w swoim środowisku pracy: szkole a także w pzredszkolu.
Verbi Valor Inspiratorium 23.04.2021: Informacja zwrotna dla nauczyciela i rodzica, czyli jak mówić i być dobrze zrozumianym?
Informacja zwrotna stała się tematem warsztatu, który przygotowała Agnieszka Poliwka - Jeż. Zwróciła ona uwagę, że taka ifnormacja może bardzo pomóc w pracy nauczyciela, jest sygnałem od ucznia na ile opanował okreśłony materiał. Uczestnicy warsztu mogli przekonać się o roli takiej informacji, jaką może ona pełnić.