Verbi Valor

Verbi Valor Inspiratorium: Jak pomagać rodzinie oraz środowisku edukacyjnemu budować kulturę relacji, dialogu i wzajemnego wspierania się? 27.10.2022
Warsztaty dla nauczycieli poprowadził Łukasz Wojtacha. Poświęcone one były zdobyciu takich umiejętności, które pomogą nauczycielom, jeszcze mocnej pomagać rodzinom swoich uczniów w rozwijaniu kultury opartej na wzajemnym zrozumieniu się, otwartej relacji oraz empatycznego dialogu.
Verbi Valor Inspiratorium: Słowa mają moc, czyli o tym, jak dbać o relacje a nie o racje? 24.11.2022
Łukasz Wojtacha poprowadził warsztaty dla nauczycieli, które poświęcone były zdobyciu takich umiejętności, które pozwolą w kontaktach ludzkich na pierwszym miejscu wyeksponować relację a nie rację. W warsztatach uczestniczyli nauczyciele i wychowawcy.
Verbi Valor Inspiratorium: "Jak stawiać empatyczne granice?" 22.11.2022
To już kolejne warsztaty, które poprowadziła Ewa Tyralik-Kulpa - Trenerka komunikacji umiejętności psychospołecznych, rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, na stałe związana ze Szkołą Komunikacji Opartej na Empatii. Wykładowczyni empatycznej komunikacji opartej na NVC na Studiach Podyplomowych na (Komunik acja Oparta na Empatii w Organizacjach) oraz na UW (Przedmiot Proces Komunikacji w Szkole i Przedszkolu dla studentów pedagogiki). Podczas warsztatów uczestnicy zapoznali się czym są zdrowe granice, a kiedy granice „chorują” – i jakie to ma dla nas znaczenie a także szukali sposobów na ich empatyczne stawianie. Istotnym elementem warsztatów były ćwiczenia z zakresu empatycznego odmawiania. W warstwie merytorycznej warsztat został opierał się o Porozumienie bez Przemocy a także uczestnicy zapoznali się sz podpowiedzi ekspertów w zakresie komunikacji (J. Steward, T. Gordon), podpowiedzi neuronauki (D. Siegel), a także narzędzi Resonant Healing Sarah Payton.
Verbi Valor Inspiratorium: "Empatyczny lider, czyli jak budować relacje w zespołach?" 26.11.2022 spotkanie 1
Temat warsztatów przyciągnął wiele osób, które chciały dowiedzieć się jakie powinien posiadać cechy skuteczny lider, czym jest liderstwo i jak się go uczyć. Warsztaty poprowadziła Monika Chochla - psycholożka, trenerka kompetencji miękkich, terapeutka Racjonalnej Terapii Zachowania. Jak sama podkreśla: "W pracy z ludźmi najbardziej kręci mnie błysk w oku oznaczający, że ktoś właśnie odkrył w sobie moc i siłę do pełniejszego życia, oraz że przyjmuje siebie w całości z tym, co w nim silne i wrażliwe. Przeprowadziłam ponad 1600 godzin szkoleniowych oraz ponad 600 indywidualnych konsultacji psychologicznych i coachingowych. Uczestnicy warsztatów poznali definicję lidera, fazy rozwoju grupy według Tuckmana oraz zastanawiali się nad odważnym przywództwem, które według Moniki Chochli jest przywództwem serca.
Verbi Valor Inspiratorium: "Empatyczny lider, czyli jak budować relacje w zespołach" 26.11.2022
To już drugie spotkanie, którego temat przyciągnął wiele osób, które chciały dowiedzieć się jakie powinien posiadać cechy skuteczny lider, czym jest liderstwo i jak się go uczyć. Warsztaty poprowadziła Monika Chochla - psycholożka, trenerka kompetencji miękkich, terapeutka Racjonalnej Terapii Zachowania. Jak sama podkreśla: "W pracy z ludźmi najbardziej kręci mnie błysk w oku oznaczający, że ktoś właśnie odkrył w sobie moc i siłę do pełniejszego życia, oraz że przyjmuje siebie w całości z tym, co w nim silne i wrażliwe. Przeprowadziłam ponad 1600 godzin szkoleniowych oraz ponad 600 indywidualnych konsultacji psychologicznych i coachingowych. Uczestnicy warsztatów poznali definicję lidera, fazy rozwoju grupy według Tuckmana oraz zastanawiali się nad odważnym przywództwem, które według Moniki Chochli jest przywództwem serca.