Audio

Odcinek 21: Puste gniazdo
Gościem Eweliny Zamojskiej jest Elżbieta Buzalska - Wylęgała, mam trójki dorosłych dzieci, które opuściły już dom i założyły własne rodziny. W audycji zmierzono się z tematem pustego gniazda, czyli takim okresie życia w którym dzieci dorastają i wychodzą z domu. Jak sobie z tym poradzić? Czym jest syndrom pustego gniazda i jak sobie z nim poradzić? Warto posłuchać kolejnej już audycji z cyklu Busol@ - nasze spojrzenie w dobrą stronę.
Odcinek 20: Jak uczyć dziecko wolności?
W kolejnej audycji Ewelina Zamojska porozmawia z Piotrem Zworskim na temat wolności. Czym ona jest i jak jej uczyć a także jak przekazywać dzieciom prawdę o tym, czym tak na prawdę jest wolność? Czy to tylko popularne hasło "Róbta, co chceta" czy za tym kryje się coś więcej. W audycji zarówno prowadząca jak i jej gość dzielą się własnym doświadczeniem rodzicielskim, podpowiadają i wymieniają się własnymi spostrzeżeniami na temat nie tylko wolności, ale także stawiania dziecku granic i uczenia odpowiedzialności.
Odcinek 19: Świat rówieśników
Świat rówieśników to temat kolejnego odcinka w którym gościem Eweliny Zamojskiej jest Marcin Lewandowski - ojciec czwórki dzieci. Wspólnie z prowadzącą rozmawiają o tym jak ważny jest dla dzieci kontakt z rówieśnikami i jak duże znaczenie w życiu dzieci odgrywają koledzy. Jak ułożyć sobie relacje z dziećmi, kiedy w ich życiu bardzo ważni stają się już nie rodzice, ale rówieśnicy i to ich opinia przeważa w życiu codziennym? Czy jest to ciężkie dla rodzica? - z takimi pytaniami zmierzy się w dzisiejszej audycji M. Lewandowski.
Odcinek 18: Wychowanie przez przykład.
Ojciec trójki dzieci - Hubert Kowalski, jest dzisiejszym gościem Eweliny Zamojskiej w audycji poświęconej wychowaniu dzieci. W odcinku, który dotyczy zagadnieniu wychowywania przez przykład pada wiele cennych wskazówek, które mogą stać się źródłem rodzicielskiej inspiracji. Jak zatem uczyć dzieci przez przykład i czym ten przykład jest o tym w audycji Eweliny Zamojskiej. Warto nadmienić, że już we wstępie do rozmowy Hubert Kowalski stwierdza, że najważniejsza umiejętność to pokora i codzienne doświadczenie...klęski wychowawczej. Więcej w audycji.
Odcinek 17: Kochaj i wymagaj. Jak mądrze to ze sobą połączyć?
Kolejny odcinek z cyklu Busol@ - nasze spojrzenie w dobrą stronę. Gościem Eweliny Zamojskiej jest mama trójki dzieci Alina Kowalska, która opowie o tym, jak wychowywać dzieci bez kar, ale być przy tym rodzicem wymagającym i konsekwentnym. Jak podkreśla nie jest to zadanie łatwe, ale przy odpowiednim planie może się udać. Trzeba tylko wiedzieć, co chcemy przez swoje działanie osiągnąć. Więcej cennych porad i wskazówek nie tylko dla rodziców w audycji.