Powrót do strony Konferencje 2023
19 marca 2023


Konferencja online “Bliżej siebie, bliżej innych - jak zatroszczyć się o potrzeby swoje i innych?” 13.03.2023

Zakres tematyczny konferencji dotyczył informacji dotyczącej tego czym jest Porozumienie bez Przemocy (NVC) i jak może nas wesprzeć w relacjach ze sobą i innymi. Jak istotne jest dbanie o swoje potrzeby i jak rozpoznać potrzeby za (trudnymi) słowami i zachowaniami a także jak rozmawiać o tym, co dla nas trudne w sposób, który nas do siebie przybliża. Uczestnicy konferencji mogli odkryć jak ważna, w sytuacji natłoku i zdenerwowania, jest umiejętność zatrzymania się i kontaktu ze sobą oraz jak empatia dla siebie i innych może zmieniać nasze relacje,

Prelegentki:

Izabela Szczepaniak – Wiecha - trenerka warsztatu umiejętności psychospołecznych i treningu interpersonalnego. W pracy z ludźmi interesuje ją obszar rozwoju umiejętności interpersonalnych. Wspiera osoby i zespoły w kryzysie.

Dba o usłyszenie się osób będących w sytuacji konfliktu i wypracowanie porozumienia korzystnego dla obydwu stron. Ważne jest dla niej promowanie komunikacji opartej na empatii i szacunku, kontakcie z własnymi potrzebami i w dialogu z potrzebami drugiej strony.

Prowadzi warsztaty psychoedukacyjne, treningi interpersonalne oraz szkolenia dla firm, instytucji i organizacji pozarządowych. Towarzyszy także osobom we wprowadzaniu zmian w ich życie osobiste i zawodowe poprzez spotkania indywidualne.

 

Bětka Wójcik - trenerka i facylitatorka. W swojej pracy trenerskiej zajmuje się dialogiem i komunikacją empatyczną (NVC) a także edukacją pozaformalną, partycypacją i pracą z młodzieżą. Współtworzy projekty i kompleksowe programy edukacyjne dla młodzieży i osób zajmujących się edukacją w Polsce i Gruzji.

Lubi tworzyć przestrzenie, w których ludzie mogą wspólnie się uczyć, dzielić swoimi doświadczeniami, odkrywać różne perspektywy i swój własny potencjał.

W pracy i w życiu towarzyszy jej marzenie o świecie, w którym potrzeby każdej i każdego z nas są widziane i w którym różnorodność jest zasobem. Jest mamą dwójki dzieci, z którymi lubi odkrywać świat i pomieszkiwać w różnych miejscach.

 

---

Projekt współfinansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Konferencja online “Bliżej siebie, bliżej innych - jak zatroszczyć się o potrzeby swoje i innych?” 13.03.2023