Pomysłem młodzieży zwracającej się do nas z prośbą o wsparcie, było zorganizowanie całodniowej konferencji, w ramach której wystąpiło na żywo 9 prelegentów z całej Polski oraz 2 lokalne zespoły muzyczne. Poruszane tematy dobrane zostały w bardzo interdyscyplinarny sposób. Konferencja miała na celu aktywizację młodzieży, ich animację. Autorzy pisali do nas uzasadniając chęć realizacji projektu: „Pokażemy, że warto iść z odwagą przez życie, a często podjęcie tej mniej uczęszczanej ścieżki może zaowocować zarówno sukcesami, jak i przede wszystkim poczuciem radości i spełnienia w życiu. Realizując wydarzenie chcemy kształtować i propagować postawy społeczne i obywatelskie, tak poprzez tematy poruszane przez prelegentów, jak poprzez angażowanie młodych ludzi w organizację (wolontariusze).”
Grupą docelową wydarzenia były młode osoby w wieku licealnym i studenckim z Tarnowa i okolic.
Organizacja konferencji kształtowała postawy społeczne, obywatelskie, patriotyczne: W ramach konferencji organizatorzy chcieli zainteresować rówieśników partycypacją, w działania na rzecz swojej społeczności, swojej Ojczyzny (tej Dużej – Polski, jak i Małej – miasta, wsi) . Promowali postawy aktywistyczne, w ramach których młodzi ludzie mogą zaangażować się w życie obywatelskie i być zmianą, którą chcieliby zobaczyć w swoim środowisku.
Poruszali także kwestię wolności sumienia, wyznania i chrystianofobii: Pisali do nas w prośbie o wsparcie „Będziemy zachęcać do rozbudzenia w sobie ciekawości do dialogu z drugim człowiekiem i chęci poznania różnic, które występują właściwie w każdym aspekcie życia - kwestiach wyznaniowych, poglądowych, wyglądu, wrażliwości emocjonalnej czy zainteresowań.”
--------
Projekt współfinansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości