Spotkania odbywają się w wyjątkowej, romantycznej atmosferze – każde małżeństwo ma swój kawiarniany stolik, oferujemy kawę + słodkości. Każda para otrzymuje materiały do pracy własnej – tzw. Przewodnik Uczestnika.
Centralnym punktem każdego spotkania jest czas na dialog małżeński. Czas pomiędzy spotkaniami ma służyć pracy własnej małżonków. Całość inicjatywy jest tak pomyślana, że pary prowadzące „Randki” wraz z kapłanem pozostają z małżeństwami-uczestnikami w stałym kontakcie: stanowią wsparcie w sytuacjach trudnych, pomagają przebrnąć przez sytuacje kryzysowe, służą swoją wiedzą i doświadczeniem. Istnieje możliwość umówienia się na indywidualną rozmowę uczestników z parą prowadzącą lub kapłanem.
Spotkania dla małżonków mają realnie wpłynąć na jakość relacji małżeńskiej, poprawić komunikację, wzajemne zrozumienie, umożliwić podjęcie tematów trudów, zachęcić do rozwiązania istniejących problemów, zażegnać kryzysy. Pozwolą małżonkom na nowo ustalić hierarchię spraw dla nich ważnych, zatroszczyć się o swoją relację intymną. Wszystko to przyczyni się do wzmacniania trwałych związków małżeńskich zapewniających odpowiednią przestrzeń do wychowania dzieci. Współpracujący ze sobą małżonkowie, tworzący „zgrany” duet, są fundamentem trwałej, zdrowej rodziny; przestrzenią, w której możliwe jest wychowanie kolejnego pokolenia. Umiejętność rozmowy między małżonkami ułatwi dialog rodziców z dziećmi, otworzy przestrzeń do dobrego wychowania, przestrzeń do rozmów z dziećmi również na tematy ważne i trudne takie jak: małżeństwo, odpowiedzialne rodzicielstwo, rozwiązywanie konfliktów, obrona własnych przekonań i poglądów, seksualność (również przemoc seksualna, molestowanie, pornografia, aborcja).
------
Projekt współfinansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości