Powrót do strony Busol@ inspiruje
24 listopada 2020


Spotkanie: DzieleNIE Młodzieży 20.11.2020r.

W piątkowy wieczór młodzi ludzie, którzy na co dzień reprezentują skrajne różne poglądy postanowili stworzyć przestrzeń do wspólnej rozmowy. Podkreślając przy tym zgodnie, że najważniejszą rzeczą jest umiejętność podjęcia dialogu społecznego, opartego na poszanowaniu zdania drugiego człowieka. Nie jest to łatwe, ale jak pokazali młodzi ludzie możliwe do wykonania. Spotkanie było zatem postawieniem na dialog społeczny i formą zwrócenia na niego uwagi w czasach gdy często "ulica" staje się formą wykrzyczenia swoich racji.

Inicjatorami tego przedsięwzięcia była Fundacja Alegoria, Wiosna Roberta Biedronia, oraz Wydział ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Uczestnikami - młodzi ludzie działający w ugrupowaniach i zrzeszeniach: Wiosna Lewica, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Młodzi na Progu Diecezji Tarnowskiej, Tarnów Pierwsze Niepodległe.

Jak wielokrotnie podkreślali inicjatorzy tego spotkania, chęć wyjścia ze swoich racji i konfrontacja z przeciwną stroną w oparciu o zasady wypływające z umiejętności prowadzenia dyskusji czy debaty jest niezwykłym wydarzeniem, które pokaże, że w społeczeństwie jest potrzeba rozmowy, podejmowania dialogu czy wspólnego myślenia o dobru społecznym.

 

 

 

Busol@ inspiruje: DzieleNIE Młodzieży 20.11.2020r.