Powrót do strony Aktualności
25 października 2023


Nagrody dla zwycięzców konkursu na plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji

Wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski oraz zastępca dyrektora Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości Paweł Sobczyk wręczyli dziś (17 października br.) nagrody laureatom konkursu na plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji 2023.

Artystyczna rywalizacja pomaga popularyzować wiedzę o mediacji wśród dzieci i młodzieży. - Wasze wspaniałe prace pokazują, że rozumiecie, jakie są zalety mediacji i jakie korzyści może przynieść taki sposób rozstrzygania sporów – powiedział Marcin Romanowski, gratulując zwycięzcom.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Spośród 848 zgłoszeń komisja konkursowa pod przewodnictwem wiceministra Marcina Romanowskiego wybrała 12 laureatów oraz przyznała 10 wyróżnień.

I nagrodę otrzymała Julia Dymowicz,
II nagroda powędrowała do Alicji Sada,
a III zdobyła Oliwia Ciurkot.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, m.in. kalendarze, w których znalazły się zwycięskie prace, publikację „Mediacja – sztuka kompromisu” oraz zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.

Uczniowie mieli również okazję uczestniczyć w „Lekcji o mediacji”, przygotowanej przez pracowników Wydziału ds. Mediacji. Młodzi artyści dowiedzieli się więcej o tym, czym jest mediacja, czemu mówimy, że jest alternatywną metodą rozwiązywania sporów i jak mediacja rówieśnicza może im pomóc w rozwiązywaniu konfliktów w środowisku szkolnym.

Nagrodzone prace można podziwiać na ogrodzeniu budynku Ministerstwa Sprawiedliwości przy Al. Ujazdowskich 11 w Warszawie do 22 października 2023 r. Wszystkich zapraszamy do odwiedzenia wystawy.

Galerię prac laureatów opublikujemy w piątek (20 października) na fanpage’u Mediacja GOV na portalu Facebook. Już dziś zachęcamy do odwiedzenia strony.

Lista wszystkich nagrodzonych dostępna jest pod linkiem: 

https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/wyniki-konkursu-na-plakat-promujacy-miedzynarodowy-dzien-mediacji-2023

Info: Biuro Komunikacji i Promocji / Ministerstwo Sprawiedliwości