Powrót do strony Verbi Valor
20 marca 2022


Verbi Valor Inspiratorium: „Jak budować bliskie relacje z innymi?” Cykl 2 warsztatów online, 24.02.2022

Każdy z nas pragnie budować bliskie, serdeczne i dojrzałe relacje z ludźmi. Prawdą jest, że w tym procesie uczestniczą zawsze dwie osoby. Chociaż nie możemy bezpośrednio wpływać na uczucia i zachowania innych, to jednak mamy wybór w jaki sposób będziemy na nie reagować. Odporność psychiczna, elastyczność, empatia i zdolność samoregulacji jest czymś, co możemy ćwiczyć opierając się na własnych zasobach. Tego właśnie uczyli się uczestnicy Verbi Valor Inspiratorium pt. „Jak budować bliskie relacje z innymi, które odbyło się w dniu 24.02.2022 . Uczestnicy przyglądali się jak praktykować uważności, jak nawiązywać kontakt z własnymi zasobami a także skupili się wokół tematyki związanej z opiekowaniem się swoim ciałem i umiejętnością regulowania stresu i przytłaczających emocji.

Prowadzący: Ks. Krzysztof Naczk - doktor teologii moralnej, psycholog, psychoterapeuta.

Absolwent 4-letniego Studium Psychoterapii oraz Szkoły Terapii Grupowej w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Ukończył kurs zaawansowany terapii systemowej prowadzony przez Krakowską Fundację Rozwoju Psychoterapii. Jest dyplomowanym terapeutą Somatic Experiencing® pracując psychofizjologiczną metodą leczenia objawów traumy i chronicznego stresu. Obecnie w trakcie szkolenia obejmującego leczenie traumy rozwojowej w modelu NeuroAffective Relational Model™ (NARM™). Pracował przez kilka lat na Oddziale Nerwic i Zaburzeń Osobowości w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gdańskim.

Prowadzi konsultacje psychologiczne, psychoterapię indywidualną, par, warsztaty rozwoju osobistego oraz kursy i szkolenia w ramach Centrum Psychologiczno-Pastoralnego „Więź”

Verbi Valor Inspiratorium pt. „Jak budować bliskie relacje z innymi?” Cykl 2 warsztatów online: 24.02.2022