Aktualności

Znajdź chwilę na rozmowę ze sobą! Praktyka empatii wobec siebie | Warsztaty online
W sytuacji zabiegania, nieporozumień i sytuacji konfliktowych łatwo nam przychodzi formułowanie krytycznych komunikatów w stosunku do siebie lub do innych. A może warto skorzystać z innej drogi? Zapraszam Cię na cykl 2 warsztatów, w trakcie których zatrzymamy się i przyjrzymy się sobie. Zwrócimy uwagę na rolę jaką pełnią emocje, zwłaszcza te, z którymi nam trudno. Będziemy pracować nad umiejętnością rozpoznawania potrzeb, które motywują nasze działania. Doświadczymy jak empatia wpływa na nas i jakie jest w stanie uwolnić w nas zasoby. I zobaczymy czy z miejsca kontaktu z tym co dla nas ważne, za czym tęsknimy w danym momencie możemy wybrać inną reakcję, służącą bardziej zarówno nam, jak i naszym bliskim czy współpracownikom.
Trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
Od 20 do 26 lutego br. trwają obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, zainicjowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Obchody wiążą się z przypadającym na 22. lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw, wprowadzonym w Polsce ustawą z 12 lutego 2003 roku
Konferencja online “Bliżej siebie, bliżej innych - jak zatroszczyć się o potrzeby swoje i innych?”
Ważne jest dla Ciebie budowanie bliskich relacji i szukasz sposobów, które Cię w tym wesprą? Masz dość częstych kłótni, nieporozumień i zależy Ci na dialogu i współpracy? Chcesz wiedzieć, jak mówić o tym, co dla Ciebie ważne i jednocześnie zadbać o relację?
Zostań wolontariuszem Fundacji Opes 139
Od początku istnienia Fundacji Opes 139 towarzyszy nam pewne motto wraz z wyjątkową grafiką. Przedstawia ona anioła, który trzyma za rękę misia – symbol dziecka utraconego – i prowadzi go drogą prosto w objęcia Miłości. Patrząc na całość można się przekonać, że anioł chwycił dziecko za rękę w chwili jego odejścia i natychmiast otoczył najwyższą troską. Jednak po odejściu dziecka tu, na tym świecie pozostają pogrążeni w żałobie rodzice. Oni również potrzebują aniołów – aniołów, którzy natychmiast uchwycą ich za ręce i pomogą kroczyć trudną drogą ku Nadziei
Konferencja online "Kiedy on wreszcie zrozumie... Nastolatek, rodzice i inni..." | ruszyły zapisy
Życie z nastolatkiem przypomina często jazdę rollercoasterem – nigdy nie wiadomo czego można się spodziewać. Można mieć przekonanie, że tych kilka burzliwych lat nie da się wpisać w żaden schemat ani algorytm postępowania. A jednak… istnieją pewne wspólne cechy dla wszystkich nastolatków, a także metody oraz techniki wychowawcze, dzięki którym, życie pod jednym dachem z nastolatkiem stanie się prostsze.