Audio

Odcinek 60: Podsumowanie kolejnej edycji busolowych rozmów
To już ostatni odcinek w tej serii busolowych inspirujących rozmów. W tej edycji redaktorka Ewelina Zamojska podejmowała tematy związane z przestrzeniami stanowiącymi część edukacji. Wspólnie z Piotrem Patyjukiem, mężem i ojcem a zawodowo dyrektorem Liceum Ogólnokształcące Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie rozmawiali o wizji idealnej szkoły oraz o roli świetlic, ośrodków kultury a także o rozwijaniu przez młodzież swoich pasji i zainteresowań, także tych w obszarze wolontariatu.
Odcinek 59: Prace wolontaryjne
Tematem tego odcinka jest szeroko rozumiany wolontariat. Ewelina Zamojska - redaktorka audycji w rozmowie ze swoim gościem Piotrem Patyjukiem zastanawia się nad propagowaniem postaw wolontariackich wśród młodych ludzi. Czy łatwo ucznia dzisiaj ucznia namówić do udziału w różnego rodzaju akcjach? Piotr Patyjuk - dyrektor Liceum Ogólnokształcące Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie oraz redaktor naczelny portalu internetowego Horyzonty.info z pewnością odpowie na te pytania.
Odcinek 58: Pasje i zainteresowania
Czym są pasje i zainteresowania młodzieży i jak je rozwijać? O tym dowiedzą się Państwo w rozmowie Eweliny Zamojskiej z Piotrem Patyjukiem, który na co dzień związany jest ze szkołą i sporo wie, czym aktualnie interesuje się młodzież, nie tylko w szkole w której pracuje. Piotr Patejuk jest także działaczem społecznym oraz redaktorem naczelnym portalu Horyzonty.info
Odcinek 57: Ośrodki kultury
Redaktorka Ewelina Zamojska wspólnie ze swoim gościem całego cyklu busolowych audycji Piotrem Patyjukiem zastanawia się, czym dzisiaj są ośrodki kultury i jaką pełnią rolę we współczesnym krajobrazie miejsko - wiejskim. Czy młodzi ludzie chętnie uczestniczą w zajęciach dodatkowych i czym się kierują w ich wyborze. Zapraszamy na ciekawą rozmowę z dyrektorem Liceum Ogólnokształcące Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie a prywatnie mężem i ojcem dwójki dzieci.
Odcinek 56: Świetlice
Czy istnieją jeszcze świetlice w szkole i jaka jest ich rola? Nad tym tematem pochyli się Piotr Patejuk - dyrektor Liceum Ogólnokształcące Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie, który sam o sobie pisze, że "najwięcej radości sprawia mi sprawianie, żeby coś się działo, kierowanie wydarzeniami. Jestem człowiekiem, który szybko się uczy i w każdym środowisku bardzo szybko znajduję przestrzeń dla siebie. Zapraszam Państwa do wysłuchania audycji przygotowanej przez redaktorkę Zamojską.