Powrót do strony Aktualności
21 lutego 2023


Zostań wolontariuszem Fundacji Opes 139

Od początku istnienia Fundacji Opes 139 towarzyszy nam pewne motto wraz z wyjątkową grafiką. Przedstawia ona anioła, który trzyma za rękę misia – symbol dziecka utraconego – i prowadzi go drogą prosto w objęcia Miłości. Patrząc na całość można się przekonać, że anioł chwycił dziecko za rękę w chwili jego odejścia i natychmiast otoczył najwyższą troską. Jednak po odejściu dziecka tu, na tym świecie pozostają pogrążeni w żałobie rodzice. Oni również potrzebują aniołów – aniołów, którzy natychmiast uchwycą ich za ręce i pomogą kroczyć trudną drogą ku Nadziei

Już dziś zapraszamy wszystkich, którzy pragną zostać takimi aniołami. To właśnie dla Was odbędzie się szkolenie, które przygotuje do tego, aby zostać aniołem zaopatrzonym w skrzydła empatii, wiedzy i właściwej subtelności.

Zapraszamy 25 lutego na godz. 10.00 do siedziby fundacji. W ramach szkolenia odbędą się wykłady na temat praw rodziców po stracie (Joanna Sadowska, prezes Fundacji) oraz z procedury okołoporodowej obowiązującej w szpitalach (Agata Nowak, psycholog Szpitala Szczeklika w Tarnowie) . W części warsztatowej, prowadzonej przez Katarzynę Suma Wójcik psychologa fundacji, uczestnicy nauczą się jak rozmawiać z rodzicami po stracie, jakich słów nie używać.

Szkolenie jest darmowe, adresowane do osób powyżej 18 roku życia. Konieczne jest zapisanie się poprzez formularz poniżej. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy przez www.fundacjaopes139.pl.