Powrót do strony Verbi Valor
23 marca 2022


Cykl dwóch warsztatów Verbi Valor Inspiratorium: „Jak budować bliskie relacje z innymi?” 24.02.2022

Oratorium św. Jana Bosco przy parafii MB Królowej Polski w Chojnicach było miejscem w którym w lutym rozmawiano o emocjach i relacjach. Jak podkreśla Ks. Krzysztof Naczk - doktor teologii moralnej, psycholog, psychoterapeuta: Każdy z nas pragnie budować bliskie, serdeczne i dojrzale relacje z ludźmi. Prawdą jest, że w tym procesie uczestniczą zawsze dwie osoby. Chociaż nie możemy bezpośrednio wpływać na uczucia i zachowania innych, to jednak mamy wybór w jaki sposób będziemy na nie reagować. Odporność psychiczna, elastyczność, empatia i zdolność samoregulacji jest czymś, co możemy ćwiczyć opierając się na własnych zasobach. Inspiratorium „Jak budować bliskie relacje z innymi?” ma pomóc w odnalezieniu tych zdolności, które w obecnym czasie będą skutecznie wspierać szczere kontakty z ludźmi. Uczestnicy przyglądali się jak praktykować uważność, jak wspomagać kontakt z własnymi zasobami, opiekować się swoim ciałem. Zdobyli także umiejętności związane z i umiejętnościom regulowania stresu i przytłaczających emocji.

Ks. Krzysztof Naczk - doktor teologii moralnej, psycholog, psychoterapeuta.

Absolwent 4-letniego Studium Psychoterapii oraz Szkoły Terapii Grupowej w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Ukończył kurs zaawansowany terapii systemowej prowadzony przez Krakowską Fundację Rozwoju Psychoterapii. Jest dyplomowanym terapeutą Somatic Experiencing® pracując psychofizjologiczną metodą leczenia objawów traumy i chronicznego stresu. Obecnie w trakcie szkolenia obejmującego leczenie traumy rozwojowej w modelu NeuroAffective Relational Model™ (NARM™). Pracował przez kilka lat na Oddziale Nerwic i Zaburzeń Osobowości w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gdańskim.

Prowadzi konsultacje psychologiczne, psychoterapię indywidualną, par, warsztaty rozwoju osobistego oraz kursy i szkolenia w ramach Centrum Psychologiczno-Pastoralnego „Więź

-----------------------

Projekt współfinnsowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości 

Verbi Valor Inspiratorium pt. „Jak budować bliskie relacje z innymi?” 24.02.2022